(…) Jestem pod ogromnym wrażeniem prac nadesłanych przez Tomasza Kukawskiego, zdobywcy Grand Prix. Oglądając jego grafiki byłem uradowany, że jeszcze ktoś jest w stanie zaskoczyć mnie doskonałym pomysłem i perfekcyjnym wykonaniem, jakby na nowo odkrywając wszystkie te, tak przecież dobrze znane, walory linorytu. Ponownie udało mu się odkryć zbalansowany kontrast pomiędzy czernią a bielą, z niemal matematyczną precyzją wyciąć i zamknąć w geometryczne figury przestrzeń i od nowa ułożyć wertykalną kompozycję grafiki. Tomaszowi Kukawskiemu to się właśnie powiodło i za to też składam mu moje szczere wyrazy uznania.
Jacek Szewczyk (2015)